Menü
Sepetim

Alçılar

Alçılar

Alçılar

Alçı, birçok avantajı ile insanlığa yıllardan beri hizmet etmiş modern yapı malzemeleri arasında yer edinmiştir. İnşaat sektöründe alçı ve alçı ürünlerinin tüketim oranlarında önemli bir artış bulunmaktadır. Binaların hayatımızda ki önemi tartışılmaz derecede yüksektir. Evlerimiz, çalışma ofislerimiz, eğitim aldığımız alanlar, kurumlar da ve birçok yapıda alçı kullanılıyor. İnşaat sektöründe tercih edilen malzeme çeşitlerini Yapısayfasi.com e-ticaret platformunda bulmanız mümkündür. Bu kategoride alçı ve alçıpan modelleri de yer almaktadır. Yüksek sıcaklıkta işlem gören alçı taşı toz durumuna getirilip inşaat alanlarında kullanılmak üzere imal edilir. Toz halinde bulunan alçılar, su ile birleşerek donma özelliği taşımaktadır. Binalarda tercih edilen alçı malzemelerinin Atışkan markasını sizlere tedarik ediyoruz. Mimarların çevreye duyarlı yapı malzemelerini tercih etmelerinin sebepleri sürdürülebilir olması ile alçılar daha çok tercih edilmektedir. Kimyasal yapısından dolayı içerisinde bakteri oluşmasına engel olan alçılar insan teniyle aynı Ph oranına sahip olmuştur. Alçılar kansorejen olmaması ile birlikte insan cildi için uyumludur. Alçı içerisinde bulunan küçük boşluklar sayesinde bulunduğu ortama kısmen ısı yalıtımı sağlar. A1 sınıfı yüksek ısıya dayanıklılık özelliğiyle yangın emniyeti konusunda etkili bir yapı malzemesidir.

Alçı ve Alçıpan kategorisi altında bulunan alçı ürünlerini Yapısayfası olarak sizlere sunuyoruz. Alçı malzemeleri binalarda duvar kaplamasında kullanılan önemli bir malzeme olarak kullanılmaktadır.

Yapısayafasi.com, her geçen gün arttırdığı ürün çeşitleri ve kalitesiyle siz değerli müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Gelişen ihtiyaçlar doğrultusunda siz kıymetli müşterilerimize özenli bir hizmet vermenin çabası içerisindeyiz. Şirketimiz sürekli kendini yenileyerek daha mükemmel hizmet verme çabasıyla kaliteli ürün ve yenilikleri müşterilerimize sunarak memnuniyeti arttırmayı hedefliyoruz.

Çeşitlerine Göre Alçılar 5 Farklı Şekildedir

Sıva alçısı: İç mekanlarda el ile uygulaması yapılan sıva alçısıdır. Kullanım alanlarına göre sıva alçısı briket, tuğla, gazbeton, çimento bazlı sıva yapılmış yüzeylerde uygulanmaktadır.

Saten Alçı: Genellikle iç mekanlarda el ve makine ile uygulanan zemin düzeltme ve perdah alçısıdır. Çimento ya da alçıpan bazlı sıva ile uygulanmış yüzeyler olmak üzere duvar kâğıdı, boya gibi son kat uygulama yapılacak alanlarda kullanılır.

Kartonpiyer Alçı: İç mekân tavan ve sütun dekorasyonlarında uygulanan bir alçı çeşididir. Kartonpiyer onarılması ve uygulanmasında kullanılırken dilerseniz iç mekân tavan sistemlerinde ve duvar tavan süslemelerinde kullanılır.

Derz dolgu alçısı: Alçıpanların birleştiği yerlerde derz boşluklarının doldurulabilmesi için derz bandı ile birlikte kullanılmaktadır.

Alçı Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

İnşaatlar da kullanılan alçı ürünlerini satın almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Bilindiği üzere her malzemenin olduğu gibi alçı ürünlerinin de belirli bir raf ömrü bulunmaktadır. Etkili bir çalışma yapılabilmesi için bu ürünün de raf ömrünü doldurmamış olması gerekmektedir. Alçı ürünlerinin duvar yüzeylerine daha rahat uygulanabilmesi için alçının taşlaşmamış olması önemli bir ayrıntıdır. Taşlanan ve bozulan alçılar ile daha rahat bir çalışma sağlanmamaktadır. Alçı malzemelerinde uygun fiyatlara sahibiz. Alçı malzemeleri için hemen ürünlerimizi ziyaret edebilir, ihtiyacınız olan alçıyı rahat bir şekilde satın alabilirsiniz. YAPISAYFASI olarak sizin her zaman yanınızdayız.

TANIMIİç mekânlarda, alçı plaka birleşim yerlerinde, 0-5 mm arası kalınlıklarda el ile uygulanan, alçı bazlı derz dolgusudur.AVANTAJLARIEsneme özelliği derzlerde çatlamayı önler.Pürüzsüz bir yüzey oluşturur.A1 sınıfı yanmaz bir malzemedir.UYGULAMA ALANIAlçı plaka ek yerleri, duvar birleşim yerleri, ..
SATEN ALÇI; brüt beton, gaz beton, kara sıva, alçı sıva, alçı plaka veya boyalı yüzeylere uygulanabilen uygulama süresi uzatılmış yüzey düzeltme alçısıdır. Düzgün pürüzsüz ve ipeksi bir yüzey sağlar. Alçıpan bölmelere, gaz beton duvarlara sıva alçısından sonra, düz ve pürüzsüz yüzey istenen alanlara..
Atıştan Sıva AlçıAmbalaj: 25 kg torba KULLANMA TALİMATI: Uygulamaya başlamadan önce yüzeylerin tozdan ve tutunmayı önleyici maddelerden arındırılmış olması gerekir. Temiz bir kaba yapılacak harç miktarına uygun su alınız üzerine su yüzeyini örtecek şekilde sıva alçısı sepeleyiniz. 2—3..
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)
Tarama deneyiminizi ve sitemizin işlevselliğini geliştirmek için çerezleri ve diğer benzer teknolojileri kullanıyoruz. Gizlilik Politikası .